Allegro Charytatywni dla Mateuszka

Elbląskie Lionki postawiły skorzystać z dobrego pomysłu Koleżanek z Gdańska i również założyły Licytację na Allegro Charytatywni. Celem licytacji jest zebranie funduszy na rehabilitację i leczenie 10-letniego Mateuszka Pawlika.

Historia Mateuszka: w pierwszej dobie życia, prawdopodobnie z powodu neuroinfekcji stracił funkcje życiowe. Został uratowany, ale pierwsze miesiące swojego życia spędził w wielu szpitalach, klinikach. To był bardzo trudny czas, po zakończonej walce o życie zaczęła się batalia o jego względną normalność. Okazało się, że Mateusz obciążony jest licznymi schorzeniami: obniżone napięcie mięśniowe, epilepsja, jest chłopcem słabowidzącym i z głębokim upośledzeniem umysłowym. W związku z tym wymaga opieki wielu poradni specjalistycznych oraz nieustannej i kosztownej rehabilitacji.

Praca rehabilitantów, fizjoterapeutów, psychologów przynosi widoczne efekty. Mateusz chętnie uczestniczy w zajęciach i turnusach rehabilitacyjnych. Pomimo wielu współistniejących chorób jest bardzo pogodnym, radosnym chłopcem, pomóżcie nam wspierać Mateuszka, aby nadal mimo wielu trudności jakie spotyka na swojej drodze, nadal był pogodnym chłopcem.

Link do licytacji: