Dar dla Elbląskiego Hospicjum im. dr. Aleksandry Gabrysiak

Czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością. Gdy nadszedł ogromna radość zagościła w naszej lionowskiej rodzinie i w naszych sercach.
W piękny, słoneczny dzień 1 października 2020 roku przekazaliśmy dar – samochód Citroen Berlingo dla elbląskiego Hospicjum. Wspólna praca Lions Club Elbląg Truso i Lions Club Elbląg w kadencji 2019/2020 zaowocowała projektem, na podstawie którego otrzymaliśmy dofinansowanie (50%) od Lions Clubs International Foundation i mogliśmy zrealizować cel - zakup samochodu.
Okazało się, że wspólne przedsięwzięcia są możliwe i przynoszą bardzo dobre efekty. Na uroczystości obecny był Gubernator Okręgu 121 Polska Marian Sieńkowski, Koordynator LCIF PDG Katarzyna Gebert, Skarbnik Okręgu 121 Polska Krystyna Milkowska, Przewodniczący Strefy Warmińsko-Mazurskiej Piotr Żabiński, Dyrektor Hospicjum Wiesława Pokropska, Koleżanki i Koledzy z elbląskich klubów Lions oraz personel hospicjum. Klucze do samochodu Citroen Berlingo odebrała dr Wiesława Pokropska.

Samochód będzie służył personelowi hospicjum przy dojazdach do najmłodszych pacjentów, dostarczaniu sprzętu dla dzieci, dowożeniu na pobyt dzienny małych pacjentów na zabiegi i różne zajęcia. Cieszymy się, że dar elbląskich Lionów będzie tak przydatny i cieszy personel oraz pacjentów. W podziękowaniu od Hospicjum otrzymaliśmy piękny żonkil, który jest symbolem hospicjum.

Lions Club Elbląg Truso od wielu lat wspiera elbląskie hospicjum, do roku 2019 klub przekazano środki na kwotę ok.162 tysiące zł, kwota ta teraz powiększy się o wkład w zakup samochodu Citroen Berlingo. Od początku pandemii Klub przekazał środki dezynfekcyjne, maseczki i inne, gdyż zawsze pamiętamy o personelu i pacjentach Hospicjum.

Przed Lions Club Elbląg Truso stoją następne wyzwania. Obecna pandemia powoduje utrudnienia w pozyskiwaniu środków na cele charytatywne ale pamiętajmy, że „nawet skromna pomoc jest lepsza niż wielkie współczucie” (Loranc).

Renata Korzeniewska
Prezydent LC Elbląg Truso 2020/2021
zdjęcia: archiwum Klubu

Linki do artykułów prasowych:

https://www.portel.pl/spoleczenstwo/samochod-w-darze-dla-elblaskiego-hospicjum/120026

https://www.portel.pl/fotoreportaz/samochod-w-darze-dla-elblaskiego-hospicjum/9778

http://dziennikelblaski.pl/668110,Hospicjum-otrzymalo-nowy-samochod-ZDJECIA.html

https://www.ehospicjum.pl/489-Hospicjum-Elblaskie-otrzymalo-nowy-samochod.html

https://www.expresselblag.pl/wiadomosci/4446,elblaskie-hospicjum-otrzymalo-nowy-samochod?fbclid=IwAR1Gx2SkCMPd7hF_nD8xK2NOGNEGzjahYrRfqnHTEHfCaTVzyy_LO-emxAE

http://razemztoba.pl/elblaskie-hospicjum-otrzymalo-nowy-samochod/

https://www.info.elblag.pl/37,63290,Nowe-auto-w-darze-dla-hospicjum-Rehabilitanci-i-pielegniarki-dojadanim-do-najmlodszychpacjentow.html

https://www.facebook.com/TrusoTV/videos/619565338729036/