Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » życie klubowe » Sympatyczna wizyta

Sympatyczna wizyta

Było nam szczególnie miło, że Gubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions Radosław Bielicki przyjął zaproszenie i odwiedził nasz klub 4 kwietnia b.r. W spotkniu uczestniczyły członkinie LC Elbląg Truso oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionego klubu męskiego LC Elbląg. Honorowego gościa przywitała Prezydent Krystyna Milkowska.
W kilku zdaniach Radosław Bielicki opowiedział nam o wizycie wiceprezydenta światowego Lions Naresha Aggarwala, w której niedawno miał zaszczyt uczestniczyć .W krótkim zarysie naszkicował nam nowe pomysły, które zostały wdrożone podczas obecnej kadencji, opowiedział o swojej codziennej pracy w lioniźmie. Gubernator mówił też o planach na przyszłość, o nowych rozwiązaniach, według jego opinii, prowadzących do pozyskania nowych środków finansowych dla beneficjentów. O tym bedzie mowa na majowej Zwyczajnej Konwencji Okręgu, na którą serdecznie zapraszał wszystkich Lionów.
Nasze spotkanie miało również charakter roboczy. Gubernator chciał nam przybliżyć i zainteresować swoim projektem. Podczas ostatniej wizyty w Izraelu  udało mu się  nieodpłatnie wypożyczyć od zaprzyjaźnionych Lionów, na okres kilku miesięcy, urządzenie do badania wzroku metodą przesiewową. Takie badania są proste w wykonaniu , nieinwazyjne i nie muszą być wykonywane przez specjalistę. Badanie wzroku u przedszkolaków to jeden z wielu programów realizowanych na świecie przez Lionów. Pozwalają one na wczesne wykrycie wady wzroku i skierowanie małego pacjenta do lekarza okulisty. Zaproponowany program profilaktyczny wymagałby tylko naszego zaangażowania, poświęcenia czasu oraz zaplanowania i zorganizowania na terenach przedszkoli, szkół, domów dziecka czy ośrodków pomocy społecznej, spotkań z dziećmi, oczywiście za zgodą ich rodziców lub opiekunów.
Myślę, że warto się nad tym projektem pochylić. Nie zapominajmy o tym, że profilaktyka i ochrona zdrowia u dzieci jest jednym z celi ruchu Lions.

Ewa Wiśniewska
Sekretarz LC Elbląg Truso