Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » pozyskiwanie funduszy » Bądźmy szczodrzy, bo warto

Bądźmy szczodrzy, bo warto

Tegoroczne „Klimaty Świata” to już trzynaste, cykliczne spotkanie organizowane przez Członkinie Lions Club Elbląg Truso. Odbyło się 9 lutego 2019 r. w niepowtarzalnej scenerii Hotelu „Młyn” w Elblągu. Gościłyśmy naszych wieloletnich przyjaciół oraz sympatyków Klubu. Cieszyłyśmy się z obecności Lionów z Klubów Trójmiasta, Lidzbarka Warmińskiego oraz Elbląga.

Długo trwały uzgodnienia nad wyborem klimatu naszej kolacji. Żaden z dotychczas przygotowywanych wieczorów charytatywnych nie budził tylu wątpliwości, zmian koncepcji.Wreszcie uzgodniłyśmy temat, nazwę i zarys scenariusza.Nasz wybór tym razem padł na Anglię, ostatnio wszak głośno o Brexicie.Chciałyśmy naszym gościom przybliżyć obraz Wielkiej Brytanii, z muzyką wykonawców brytyjskich. Zaplanowałyśmy wieczór angielski- „Powróćmy do Beatlesów”, w karnawale, tym razem w nowej formie - jako wieczór taneczny, z muzyką na żywo.

Z mrówczą starannością zadbałyśmy o stałe punkty naszych spotkań: zabawę fantową, licytację obrazów i eksponatów tematycznych, a także koszy niespodzianek. To już nasi Goście znają. Pojawiła się potrzeba nowinek .W sukurs przyszedł pomysł zagrania scenki rodzajowej, obrazującej niespodziewaną wizytę Królowej Angielskiej, kroczącej po czerwonym dywanie, w asyście dwóch dżentelmenów w cylindrach, przy wtórze fanfar. Przygotowane zostały prezentacje o lioniźmie, o dokonaniach naszego Klubu, a także wspaniałe, wyszukane zdjęcia z angielskimi pejzażami, scenkami z filmów angielskich.

Pojawiła się ścianka (w barwach flagi brytyjskiej) do pozowania. Amatorów pamiątkowych fotografii nie brakowało. Nasi Goście, chyba trochę dla przekory, aprobując "nowinki" wskazywali na brak łącza do transakcji bezgotówkowych. Mamy już własne mikrofony i wzmacniacz to może w przyszłości pokusimy się o terminal.

Zespół „The Postmann - Polscy Beatlesi” przypomniał standardy muzyczne z Liverpoola rodem. Niemożliwe było tylko słuchanie i nucenie. Tańczyliśmy!

Nasi Goście nie zawiedli. Byli szczodrzy.To jednk nie wspólna zabawa była najważniejsza, lecz cel, wsparcie osób potrzebujących. W tym roku naszym beneficjentem są chore dzieci i dla nich pozyskiwałśmy środki.

Teraz nadszedł czas podsumowań, podziękowań, a już niedługo wspomnień i planów na przyszłoroczne, uroczyste spotkanie z okazji 20 lecia działalności LC Elbląg Truso.

Barbara Pisarek
Past Prezydent LC Elbląg Truso