Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » życie klubowe » Herbatka po fryzyjsku z LC Aurich Frisia Orientalis - 13-16.07.2012 r.
23 czerwca 2021 roku w Elblągu odbyło się spotkanie, na które przybyło wielu gości - Koleżanek i Kolegów Lionów z klubów Lions. W imieniu LC Elbląg Truso gości przywitała Prezydent... więcej
23/06/2021
We wtorek 24 czerwca 2020 roku odbyło się ostatnie spotkanie w tej kadencji członkiń Lions Club Elbląg Truso. Na spotkaniu była obecna Past Gubernator Okręgu Katarzyna Gebert (LC... więcej
24/06/2020
Jubileusz 20-lecia działalności charytatywnej, my - członkinie LC Elbląg Truso obchodziłyśmy uroczyście 14 czerwca 2019 r. Zorganizowałyśmy benefis klubowy, czyli nie jednej osoby,... więcej
14/06/2019
Ponieważ  Mikołaj w tym roku jest bardzo zajęty, przekazał Reniferowi zadanie, by obdarował elbląskie Lionki piernikowymi prezentami. Atmosfera naszego wigilijnego wieczoru... więcej
08/01/2019
Miło jest nam podzielić się wiadomością, że nasza koleżanka klubowa Barbara Malitka została uhonorowana odznaczeniem Melvin Jones Fellow, a ja jako Prezydent LC Elbląg Truso... więcej
28/08/2018
Było nam szczególnie miło, że Gubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions Radosław Bielicki przyjął zaproszenie i odwiedził nasz klub 4 kwietnia b.r. W... więcej
04/04/2017
Pierwszą osobą, która otrzymała tak zaszczytne odznaczenie w naszym Klubie była Anna Jęsiak-Suchecka w roku 2015. W tym roku (w lutym 2017 r.) jako prezydent LC Elbląg Truso... więcej
22/02/2017
Pomysł wyszukiwania w swoim środowisku osób, które mogłyby zasilić nasz klub, pojawiał się wielokrotnie i od dawna. Na pierwszym zebraniu bieżącej kadencji Prezydent Krytyna... więcej
27/10/2016
Nasz Klub zaplanował spotkanie w Brzostkowisku w dębińskich lasach. Goście zaproszeni, program w kilku wariantach, ostatnie poprawki scenariusza i gorączkowe sprawdzanie prognozy... więcej
01/10/2016
Lionki elbląskiego klubu LC Elbląg Truso z nostalgią wróciły do Dębin, do przeuroczego siedliska „Brzostkowisko”, gdzie przez 10 lat jesienią odbywała się sztandarowa impreza... więcej
10/10/2015
25 października 2014 roku w odświętnie przystrojonym Atrium Hotelu Arbiter odbyła się uroczystość jubileuszu 15-lecia LC Elbląg Truso. W wydarzeniu wzięli udział m. in.... więcej
25/10/2014
14 czerwca na Statku Admirał na elbląskim bulwarze, odbyło się uroczyste spotkanie kończące mijającą kadencje Zarządu LC Elbląg Truso. W uroczystości wzięły udział gubernator... więcej
14/06/2013
W dniach 7-9 września gościłyśmy nasz zaprzyjaźniony Klub Aurich Frisia Orientalis. Koleżanki lionki z Niemiec wybrały się z rewizytą, po pobycie naszych koleżanek klubowych w... więcej
07/09/2012
W dniach 13.07. do 16.07. 2012r. Lionki z LC Elbląg TRUSO miały przyjemność być goszczone w zaprzyjaźnionym klubie ze wschodniej Fryzji – LC Aurich Frisia Orientalis. Było to już... więcej
16/07/2012
W sobotę 16 czerwca odbyło się spotkanie kończące mijającą kadencję. W elbląskim kompleksie rekreacyjno-gastronomicznym Nowa Holandia spotkały się dwa elbląskie Kluby: żeński LC... więcej
16/06/2012
11 kwietnia 2012 roku II Wicegubernator Okręgu 121 Polska Paweł Cieśliński odwiedził elbląskie kluby: żeński LC Elbląg Truso i męski LC Elbląg.  Podczas spotkania II... więcej
11/04/2012
15.02.2012 r. LC Elbląg Truso powiększył się o jedną Panią. Jest nią elblążanka Teresa Chądzyńska – która prowadzi swoją prywatną firmę.  Nowo wyczarterowana członkini od... więcej
15/02/2012
Koniec roku jest zawsze okazją do podsumowań. W naszym klubie także wiele wydarzyło się w tym czasie. Dzisiaj, przeglądając kronikę wydarzeń LC Elbląg Truso, zdałam sobie sprawę, że... więcej
15/12/2011

Herbatka po fryzyjsku z LC Aurich Frisia Orientalis - 13-16.07.2012 r.

proszę kliknąć na miniaturkę, by zobaczyć więcej zdjęćW dniach 13.07. do 16.07. 2012r. Lionki z LC Elbląg TRUSO miały przyjemność być goszczone w zaprzyjaźnionym klubie ze wschodniej Fryzji – LC Aurich Frisia Orientalis. Było to już trzecie spotkanie członkiń klubów, które podpisały umowę jumelage w ubiegłym roku.
Mimo, że aura tegorocznego lata nie dopisała, spotkanie było gorące, pełne przyjaźni.
Zaraz po przyjeździe miałyśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości przekazania władzy, które odbywało się na posesji prywatnej ustępującej Prezydent Anny Alberts. Koleżanki z Aurich przybyły na to spotkanie z mężami i najmłodszymi pociechami, którzy być może zasilą w przyszłości szeregi LEO.proszę kliknąć na miniaturkę, by zobaczyć więcej zdjęć Widać było, że jest to wielkie święto dla Klubu.
Elblążanki w liczbie 10 osób /w tym dwóch „sympatyków” panów w żółtym i czerwonym swetrze /mimo trudów podróży dzielnie uczestniczyły w zabawie. II VDG Hania Suchecka wręczyła Annie podziękowanie za wsparcie finansowe projektu naszego Okręgu „BRATKA”. Krysia Niedbalska (Wiceprezydent LC Elbląg Truso) wymieniła upominki z Anną (Prezydent LC Aurich Frysia Orientalis). W rozmowach oficjalnych jak też kuluarowych dzielnie brała udział nasza niezastąpiona tłumaczka Irenka Stratmann oraz Dorotka Cienciała (Polka z LC Fr. Orient.), dzięki której nawiązałyśmy kontakt. proszę kliknąć na miniaturkę, by zobaczyć więcej zdjęćChociaż dało się zauważyć, że i inne koleżanki podniosły swoje umiejętności jeżeli chodzi o posługiwanie się j. niemieckim.
Ustępująca Prezydent Anna Alberts została odznaczona wyróżnieniem Melvina Jonesa za wspaniałą aktywność podczas swojej kadencji oraz wygenerowanie znaczących środków finansowych. Odznakę wręczała przedstawicielka IPDG Okręgu 111-NB Karola Stelmmach, z którą również przywitałyśmy się serdecznie, albowiem miałyśmy przyjemność spotkać się na Konwencji naszego Okręgu w Szczecinku. 
Clou wieczoru był kabaret w wykonaniu klubowiczek z LC Frysia Orientalis, którego symbolem była żółta kaczka. proszę kliknąć na miniaturkę, by zobaczyć więcej zdjęćKoleżanki sięgnęły do największego projektu minionej kadencji, którym był wyścig plastikowych kaczuszek po kanale w Aurich. Projekt ten przyniósł największy dochód w historii ich Klubu /około 12 tys. Euro/. Uwierzcie, że było na co popatrzeć - wszyscy bawiliśmy się fantastycznie! Przyjaciele, Lioni z Niemiec, przyjmowali nas w swoich domach z wszelkimi honorami, dbając o wszelkie wygody. Przeżywaliśmy w zaciszu domowym niezapomniane chwile. Zachwyciło nas to, że Lioni Niemieccy w naszym ruchu uczestniczą rodzinnie mimo, że często druga „połowa” proszę kliknąć na miniaturkę, by zobaczyć więcej zdjęćnie należy do stowarzyszenia. Doprawdy są to piękne wzorce, godne naśladowania.
Koleżanki zadbały - jak zawsze - o to, by nam pokazać piękno wschodniej Fryzji. Była przejażdżka po kanałach w Emden, obowiązkowa wizyta w Kunst Galerie, zwiedzanie okolicy – miasteczko Greetsiel. Krajobraz wiatraków, latarni morskich... Przeurocze, bajkowe miasteczka, obok wielkich, starych miast, ale jakże zadbanych (Oldenburg, czy Brema). Oczywiście nie mogło zabraknąć ceremoniału picia herbatki po fryzyjsku z dużą ilością przepysznych ciast.
proszę kliknąć na miniaturkę, by zobaczyć więcej zdjęćPodczas wieczoru pożegnalnego koleżanki z LC F.Orientalis otrzymały zaproszenie na X grzybobranie w Dębinach, a my otrzymałyśmy przyrzeczenie, że przybędzie chociaż skromna delegacja. „Trusowianki” też liczą na grono polskich Lionów, którzy co roku nie zawodzą...
Żegnaliśmy się długo i serdecznie na lotnisku w Bremie, mówiąc sobie „do zobaczenia wkrótce”!
Po tego rodzaju wizytach możemy dostrzec potęgę naszego ruchu w budowaniu trwałych przyjaźni w Europie jak i na całym świecie. A nasza przyjaźń dojrzewa i robi się coraz trwalsza...

2VDG Anna Suchecka
LC Elbląg Truso