Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » życie klubowe » Lionka Filantropem Roku - grudzień 2011 r.
23 czerwca 2021 roku w Elblągu odbyło się spotkanie, na które przybyło wielu gości - Koleżanek i Kolegów Lionów z klubów Lions. W imieniu LC Elbląg Truso gości przywitała Prezydent... więcej
23/06/2021
We wtorek 24 czerwca 2020 roku odbyło się ostatnie spotkanie w tej kadencji członkiń Lions Club Elbląg Truso. Na spotkaniu była obecna Past Gubernator Okręgu Katarzyna Gebert (LC... więcej
24/06/2020
Jubileusz 20-lecia działalności charytatywnej, my - członkinie LC Elbląg Truso obchodziłyśmy uroczyście 14 czerwca 2019 r. Zorganizowałyśmy benefis klubowy, czyli nie jednej osoby,... więcej
14/06/2019
Ponieważ  Mikołaj w tym roku jest bardzo zajęty, przekazał Reniferowi zadanie, by obdarował elbląskie Lionki piernikowymi prezentami. Atmosfera naszego wigilijnego wieczoru... więcej
08/01/2019
Miło jest nam podzielić się wiadomością, że nasza koleżanka klubowa Barbara Malitka została uhonorowana odznaczeniem Melvin Jones Fellow, a ja jako Prezydent LC Elbląg Truso... więcej
28/08/2018
Było nam szczególnie miło, że Gubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions Radosław Bielicki przyjął zaproszenie i odwiedził nasz klub 4 kwietnia b.r. W... więcej
04/04/2017
Pierwszą osobą, która otrzymała tak zaszczytne odznaczenie w naszym Klubie była Anna Jęsiak-Suchecka w roku 2015. W tym roku (w lutym 2017 r.) jako prezydent LC Elbląg Truso... więcej
22/02/2017
Pomysł wyszukiwania w swoim środowisku osób, które mogłyby zasilić nasz klub, pojawiał się wielokrotnie i od dawna. Na pierwszym zebraniu bieżącej kadencji Prezydent Krytyna... więcej
27/10/2016
Nasz Klub zaplanował spotkanie w Brzostkowisku w dębińskich lasach. Goście zaproszeni, program w kilku wariantach, ostatnie poprawki scenariusza i gorączkowe sprawdzanie prognozy... więcej
01/10/2016
Lionki elbląskiego klubu LC Elbląg Truso z nostalgią wróciły do Dębin, do przeuroczego siedliska „Brzostkowisko”, gdzie przez 10 lat jesienią odbywała się sztandarowa impreza... więcej
10/10/2015
25 października 2014 roku w odświętnie przystrojonym Atrium Hotelu Arbiter odbyła się uroczystość jubileuszu 15-lecia LC Elbląg Truso. W wydarzeniu wzięli udział m. in.... więcej
25/10/2014
14 czerwca na Statku Admirał na elbląskim bulwarze, odbyło się uroczyste spotkanie kończące mijającą kadencje Zarządu LC Elbląg Truso. W uroczystości wzięły udział gubernator... więcej
14/06/2013
W dniach 7-9 września gościłyśmy nasz zaprzyjaźniony Klub Aurich Frisia Orientalis. Koleżanki lionki z Niemiec wybrały się z rewizytą, po pobycie naszych koleżanek klubowych w... więcej
07/09/2012
W dniach 13.07. do 16.07. 2012r. Lionki z LC Elbląg TRUSO miały przyjemność być goszczone w zaprzyjaźnionym klubie ze wschodniej Fryzji – LC Aurich Frisia Orientalis. Było to już... więcej
16/07/2012
W sobotę 16 czerwca odbyło się spotkanie kończące mijającą kadencję. W elbląskim kompleksie rekreacyjno-gastronomicznym Nowa Holandia spotkały się dwa elbląskie Kluby: żeński LC... więcej
16/06/2012
11 kwietnia 2012 roku II Wicegubernator Okręgu 121 Polska Paweł Cieśliński odwiedził elbląskie kluby: żeński LC Elbląg Truso i męski LC Elbląg.  Podczas spotkania II... więcej
11/04/2012
15.02.2012 r. LC Elbląg Truso powiększył się o jedną Panią. Jest nią elblążanka Teresa Chądzyńska – która prowadzi swoją prywatną firmę.  Nowo wyczarterowana członkini od... więcej
15/02/2012
Koniec roku jest zawsze okazją do podsumowań. W naszym klubie także wiele wydarzyło się w tym czasie. Dzisiaj, przeglądając kronikę wydarzeń LC Elbląg Truso, zdałam sobie sprawę, że... więcej
15/12/2011

Lionka Filantropem Roku - grudzień 2011 r.

roszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieKoniec roku jest zawsze okazją do podsumowań. W naszym klubie także wiele wydarzyło się w tym czasie. Dzisiaj, przeglądając kronikę wydarzeń LC Elbląg Truso, zdałam sobie sprawę, że umknął nam jeden ważny fakt. W tym roku, nasza koleżanka klubowa Dorota Wcisła, której zawdzięczamy wszystkie relacje z naszych imprez, otrzymała zaszczytny tytuł Filantropa Roku 2010 za działalność charytatywną na rzecz niepełnosprawnych dzieci.
Konkurs o tytuł Filantropa Roku organizowany jest w Elblągu od 10 lat przez największą elbląską fundację - Fundację Elbląg. Zgodnie z regulaminem, konkursu, w danym roku tytuł Filantropa otrzymuje jeden podmiot. Może to być przedsiębiorca, osoba fizyczna, firma prywatna lub państwowa, która w sposób szczególny zasłużyła się we wspieraniu działań organizacji pozarządowych oraz instytucji użyteczności publicznej z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego oraz osób prywatnych.
W poprzednich edycjach nagradzane były duże firmy m. in. Alstom Power oraz osoby prywatne jak np. Ryszard Rynkowski. W tym roku do fundacji wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń a nominowanych było pięć podmiotów: Hanna Skrobotun, ENERGA S.A., Krystyna i Bogdan Przybylscy - Regionalne Centrum Marketingu s.c., Roman Badysiak - Kawiarnia „U Aktorów" oraz Dorota Wcisła. Spośród nominowanych w Konkursie o tytuł Filantropa Roku niezależna od Fundacji Kapituła, złożona z przedstawicieli założycieli Fundacji, organizacji biznesowych i pozarządowych, postanowiła uhonorować tym tytułem naszą koleżankę.roszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieDorota otrzymała tytuł za charytatywną działalność i wspieranie niepełnosprawnych dzieci, ich rodzin oraz pomoc w pozyskiwaniu środków, z których finansowana jest rehabilitacja dzieci.
Zgłoszeń jej kandydatury dokonały różne podmioty oraz osoby prywatne, z których wynika, że Dorota Wcisła działa dobroczynnie od kilku lat. Poprzez osobiste zaangażowanie i pomoc w organizacji imprez charytatywnych, pozyskiwaniu środków, również z zagranicy, przyczyniała się do pomocy na rzecz chorych, potrzebujących dzieci. Dzięki jej pomocy w gromadzeniu środków finansowych z różnych firm, instytucji i osób prywatnych, a także własnych środków, możliwa była rehabilitacja Michałka, Magdy oraz wyjazd za granicę na konsultację i leczenie dla Julii.
Podczas uroczystej Gali w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, statuetkę, nawiązującą do postaci elbląskiego przedsiębiorcy Ferdynanda Schichaua oraz wyróżnienia, wręczył Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk wraz z Krystyną Miezio - Przewodniczącą Rady Fundacji Elbląg.
Galę uświetnił Ryszard Rynkowski, który wykonał swoje utwory w aranżacji symfonicznej. Artyście na scenie towarzyszyła Elbląska Orkiestra Kameralna i Polska Filharmonia Sinfonia Baltica pod batutą Bohdana Jarmołowicza.
Odbierając statuetkę Dorota opowiadała o dzieciach, którym pomaga. Występując przed 500 osobową publicznością, nie zapomniała dodać, że działa w LC Elbląg Truso. Podziękowała także nam, koleżankom klubowym. Było nam bardzo miło z tego powodu. Kończąc swoje wystąpienie Dorota powiedziała:
To ogromna satysfakcja móc pomagać innym. Wśród lionów mówimy, że służymy innym – We serve. Życzę tego i Państwu – I serve and We serve. – powiedziała Dorota – kładąc swoją dłoń na sercu i wyciągając ją w kierunku publiczności. Potem były duże oklaski.
 
Gratulujemy Dorotko!

Anna Jęsiak-Suchecka
LC Elbląg Truso