Koronawisrus nam nie straszny

Członkinie LC Elbląg Truso mimo sytuacji epidemicznej jaka jest w naszym kraju postanowiły pomagać w miarę potrzeb i możliwości. W czasie tak dużych potrzeb musiałyśmy zdecydować komu pomożemy, skierowałyśmy się w stronę Elbląskiego Hospicjum i Elbląskich Ratowników Medycznych.
Od wielu lat wpieramy Elbląskie Hospicjum im. Dr A.Gabrysiak i obecnie nie mogło być inaczej. Dlatego nasze koleżanki Prezydent Margerita Wawryszuk i Ewa Wiśniewska w dniu 6 kwietnia 2020 roku przekazały dary:

• 30 litrów cennego płynu do dezynfekcji dłoni,
  • 60 opakowań balsamu firmy ZIAJA dla kojenia dłoni niszczonych płynami dezynfekcyjnymi,
  • 50 przyłbic ochronnych,
  • 150 kolorowych maseczek bawełnianych.

Dr. Prokopska i A.Podhorodecka poinformowały nas o sytuacji w Hospicjum, dziękując jednocześnie za pomoc.
Na tym, działania klubu się nie zakończyły, gdyż postanowiłyśmy również wesprzeć elbląskich ratowników medycznych. W dniu 20 kwietnia 2020 roku  Prezydent LC Elbląg Truso Margerita Wawryszuk z koleżankami Renatą Korzeniewską i Anną Stasiewicz-Pawlik przekazała voucher na kwotę 5000 zł na sfinansowanie zakupu masek odpowiednich dla służb medycznych. Przekazałyśmy również płyn do dezynfekcji. Pan dr Przemysław Wołoszczuk Koordynator Działu Ratownictwa Medycznego przekazał nam wiele ciekawych informacji na temat pracy ratowników i obecnej sytuacji, było to bardzo pouczające doświadczenie. Wszystko przebiegało z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa.
Staramy się pomagać tam, gdzie jest to niezbędne, zasada „We serve” jest nam zawsze bliska.

maj '2020

Wiceprezydent LC Elbląg Truso