20 lat LC Elbląg Truso

Jubileusz 20-lecia działalności charytatywnej, my - członkinie LC Elbląg Truso obchodziłyśmy uroczyście 14 czerwca 2019 r. Zorganizowałyśmy benefis klubowy, czyli nie jednej osoby, ale nas wszystkich.
Miejsce spotkania było wyjątkowo urokliwe. Duży ogród z kolorową fontanną, pełen zapachów kwitnących krzewów i kwiatów. Trójkondygnacyjna perłowo-biała willa z żyrandolami, misternie ułożonymi parkietami, kunsztowną boazerią. Meble stylowe, wygodne, piękne. To Willa „Piękny widok”.
W tajemniczym, cichym zakątku, usytuowanym w centrum miasta, a jednocześnie z dala od zgiełku, panowała miła atmosfera. Od pierwszych chwil, kiedy witałyśmy przybywających gości, towarzyszyły nam dźwięki muzyki dawnej. Grał kwartet fletowy „Danserye ” z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, nawiązując do muzyki osady Truso. Prezentowałyśmy nasze archiwalia czyli: kroniki klubowe, zbiór podziękowań, podsumowanie efektów naszej pracy społecznej i wspólnych spotkań.
W programie tego uroczystego spotkania było: zaprzysiężenie dwóch nowych członkiń LC Elbląg Truso, absolutorium dla ustępującego Zarządu, zaprzysiężenie nowego Zarządu kadencji 2019/2020.
Wiele radości przyniosła prezentacja Krysi Milkowskiej, której udało się w skondensowanej formie zaprezentować pracę naszego klubu oraz beneficjentów, którym udzieliłyśmy wsparcia. Łączna wartość środków przekazanych beneficjentom to kwota - ponad 525.000 zł.
Przez minione 20 lat członkiniami naszego klubu było 78 pań. Obecnie aktywnie działających jest 23.
Swoją obecnością zaszczyciły nas koleżanki: Ewa Hełka - Gubernator Okręgu 121 Polska oraz dwie Past Gubernator: Hanna Jęsiak-Suchecka oraz Katarzyna Gebert. Przybyli także reprezentanci zaprzyjaźnionych klubów: z Gdańska, Elbląga, Lidzbarka Warmińskiego, a także - Rotary Elbląg Centrum, przyjaciele oraz sympatycy Klubu.
W tym jubileuszowym spotkaniu licznie uczestniczyły założycielki LC Elbląg Truso. To dzięki ich staraniom i odwadze powstał nasz Klub. Wspomnienia, podziękowania i wręczane im białe róże symbolizowały trwanie szlachetnych idei przyjaźni. Po prostu lionizmu.
Po części, zwanej zwykle oficjalną, było wiele czasu na wspólne biesiadowanie, śpiewy, koncert saksofonowy oraz tańce. Wspominaliśmy zabawne zdarzenia i duże wzruszenia.
Sądzę, że wszyscy odczuwaliśmy radość, satysfakcję ze wspólnej pracy charytatywnej i silną wolę pomocy potrzebującym. Ten wieczór był wspaniałą okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć, wyznaczenia nowych celów, skłaniał do refleksji, wspomnień i przemyśleń.

Barbara Pisarek
Past Prezydent LC Elbląg Truso