Hollywood w Elblągu

Elbląskie Kluby Lions postanowiły wspólnie wesprzeć Hospicjum im. dr Aleksandry Gabrysiak. Jednym z działań była organizacja Balu Charytatywnego w dniu 1 lutego 2020 roku w Nowej Holandii w Elblągu. Przygotowania do Balu trwały parę miesięcy a przewodzili nimi Prezydent Lions Club Elbląg Leszek Wójcik i Prezydent Lions Club Elbląg Truso Margerita Wawryszuk. Częste spotkania klubów, długie i burzliwe dyskusje pozwoliły nam na lepsze poznanie się, ale też okazało się, że ten duet jest stworzony do odnoszenia sukcesów.

Zaproszono na Bal Charytatywny ponad 200 osób, proponując gościom nie tylko zabawę, ale również możliwość otwarcia serca na potrzeby pacjentów Elbląskiego Hospicjum. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. senator RP Jerzy Wcisła z małżonką, Wicegubernator Okręgu LC Marian Sieńkowski z małżonką, Dowódca Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu Pułkownik Andrzej Duda z małżonką i kolegami oficerami, Przewodnicząca Regionu Północno-Wschodniego, Przewodnicząca Strefy Warmińsko-Mazurskiej Krystyna Milkowska z małżonkiem, koleżanki i koledzy z klubów Lions oraz przyjaciele i sympatycy. Dużą niespodzianką, swoją obecnością na Balu, sprawili Nam goście z Lions Club Aurich Frisia Orentalis.

Hollywoodzki klimat Balu podkreślał czerwony dywan, wystrój sali, a gwiazdami w roli głównej byli oczywiście nasi Goście. Do zabawy zachęcał zespół Cocktail, który zaprezentował skoczne i taneczne utwory całego świata. Niewątpliwie „porwał nasze serca” zespół „Latino solo Cocca” z Centrum Tańca Cadmans pod opieką Anety i Andrzeja Orłowskich. Mistrzowski pokaz tańca był długo oklaskiwany przez gości. W rytmy standardów Hollywood wprowadził uczestników Balu grający na saksofonie Jakub Przyborowski. Wykonanych utworów słuchano z ogromną przyjemnością i dumą, że nasza Elbląska Szkoła Muzyczna kształci tak zdolnych muzyków. Muzyka i dobre jedzenie wprowadziła wszystkich w szampański nastrój. Ważnym elementem balu była licytacja i loteria. Na tę okoliczność zgromadzono obrazy znakomitych artystów: Wioletty Dołgoruki, Barbary Hertel, Katarzyny Kałdowskiej, Mariusza Kałdowskiego, Haliny Książkiewicz-Różewicz, Ireny Katarzyny Kołodziej, Benedykta Kropolewskiego, Mariny Norkin, A.W. Robsona, Andrzeja Sywuli, Agaty Wolf-Rukujżo, Wojciecha Wolf-Rukujżo, Rity Wójcik, Krystyny Wantuch. Nie zabrakło również przedmiotów kolekcjonerskich, biżuterii artystycznej i rzeźb. Licytację prowadził niezastąpiony Dyrektor Teatru im. A. Seweruka Mirosław Siedler, który w iście oskarowej roli wspaniale zachęcał gości do szczodrości.

Członkinie i członkowie Elbląskich Klubów Lions starali się, aby atmosfera Balu była niezapomniana, a każdy obecny czuł się jak gwiazda, wszak to bal Hollywood... Z opinii gości wynikało, że bawili się znakomicie i zapowiadają swój udział w kolejnym balu. Dziękujemy wszystkim za wsparcie w organizacji Balu, gościom za tak liczne przybycie i zapraszamy do udziału w imprezach organizowanych przez Elbląskie Kluby Lions.

LC Elbląg Truso